kosmetyki pod choinkę, sztuczny śnieg, efekty specjalne do fotografii, packshot, zdjęcia produktowe, zdjęcie produktu, fotografia produktowa, szron do fotografii, fotografia produktu, packshoty, studio fotograficzne, warszawa

Zimowe zdjęcia kosmetyków

Im bliżej świąt, tym bardziej słonecznie za oknami. O śniegu na razie nie mamy co marzyć. W listopadzie sypnęło trochę i chwilowo na śnieg się nie zapowiada. Na szczęście jest sztuczny śnieg, którym można naśnieżać stoki narciarskie, wykorzystywać go przy produkcjach filmowych, reklamach oraz w fotografii.

Każde profesjonalne studio packshotowe powinno mieć taki woreczek ze sztucznym śniegiem, który niejednokrotnie przydaje się do “zimowych zdjęć”.

Nie zapomnę 12 godzinnej packshotowej sesji zdjęciowej z użyciem sztucznego śniegu, sztucznego szronu i prawdziwych… papierosów, którą robiłem dla miesięcznika “Claudia” :) Zdjęcia przedstawiały kosmetyki, które należy stosować wychodząc na mróz. Do stworzenia tych zdjęć, oprócz śniegu potrzebny był też szron i para, dla spotęgowania efektu mrozu. To “parowanie” pamiętałem przez kilka dni, ponieważ za ten efekt odpowiedzialne były fajury kupione na stacji metra ;) Jako osoba niepaląca wyjarałem 12 szlugów, co średnio dawało 1 papierosa na godzinę :) Rozwiązanie to choć tanie nie należy do najlepszych ze względu na zażółcanie śniegu (pomijam aspekt zdrowotny). Cały czas trzeba było wymieniać śnieg w miejscu, gdzie wychodziła ukryta pod śniegiem słomka doprowadzająca “mroźne opary”. Ostatecznie efekt został uzyskany.

O wiele łatwiejsza była praca nad kompozycją gwiazdkowych kosmetyków dla “Gali”. Tam potrzebne były tylko gałązki świerkowe i sztuczny śnieg. Poniżej 3 zdjęcia spośród kilkunastu, które wykonaliśmy razem ze stylistką. Powiększ zdjęcia klikając na miniaturki i zobacz, jak bardzo realistyczny może być śnieżny puch.

Czy Tobie zdarzyło się wykonywać jakieś zdjęcia przy użyciu sztucznych efektów?

 

 

SŁOWA KLUCZOWE >, , , , ,

Opublikuj komentarz